סרטים טורקים

סרטים טורקים עם כתוביות או מדובבים לטורקית, ללא תרגום לשפה אחרתהמון סרטים טורקים מעניקים בידור לקהלים בטורקיה וגם לגולשים ברחבי העולם. לאחרונה, בגלל האפשרות למצאו סרטים טורקים לצפייה ישירה ולא מעט סרטים טורקיים עם תרגום זכו להצלחה רבה בישראל, בעולם הערבי ובמקרים וגם בארצות הברית.

מצאת שגיאה? דווחו בתגובה בתחתית העמוד!


דרגו את הסרט
[Total: 9 Average: 4.9]

סרט טורקי, לא מה שחשבתם…

הקולנוע הטורקי, הידוע גם בשם Yeşilçam (פירושו פשוטו כמשמעו האורן הירוק בשפה טורקית) הוא חלק חשוב מהתרבות הטורקית ושגשג לאורך השנים. מבחינת הפקת הסרטים, טורקיה חלקה את אותו גורל עם רבים מבתי ההפקות הלאומיים של המאה העשרים ברחבי העולם. הפקת סרטים טורקיים לא הייתה רציפה עד שנות החמישים ושוק הקולנוע הטורקי בכלל נוהל על ידי כמה חברות מרכזיות שנאבקו לשלוט בערים הצפופות והרווחיות ביותר באוכלוסייה כמו איסטנבול ואיזמיר. 

סרטים טורקיים מומלצים

אולמות הקולנוע כמעט ולא הוקרנו סרטים טורקיים שהופקו באופן מקומי וברוב המקרים הוקרנו סרטים של תעשיות הקולנוע המערביות החזקות יותר, במיוחד אלה של ארצות הברית, צרפת, איטליה וגרמניה. הניסיונות בהפקת סרט טורקי פרופר, הגיעו בעיקר מאולפנים רב לאומיים, שיכולים להסתמך על רשתות ההפצה המקיפות שלהם יחד עם רשתות התיאטרון שלהם ובכך להבטיח להם החזר השקעה.

נהנים לראות סרטים טורקיים עם תרגום

בין השנים 1896–1945 מספרם של הסרטים שהופקו באופן מקומי לא הגיע אפילו ל 50 סרטים בסך הכל. מספר הפקת הסרטים בטורקיה עלתה בצורה דרסטית לאחר מלחמת העולם השנייה.
במהלך שנות השישים הפכה טורקיה ליצרנית הסרטים החמישית בגודלה בעולם, כאשר הפקת הסרטים השנתית הגיעה לנקודת המידה של 300 הסרט בדיוק בתחילת שנות השבעים.
במהלך שנות השבעים, השפעת הטלוויזיה והווידיאו כצורות התקשורת והסערה הפוליטית החדשה גרמו לירידה חדה במכירת הכרטיסים, וכתוצאה מכך ירידה מתמדת החל משנת 1980 ונמשכה עד ה אמצע שנות התשעים.

מאז 1995 המצב השתפר ונכון לעכשיו, כמעט כל סרט טורקי מושך קהלים של מיליוני צופים ומוביל באופן שגרתי ברשימות שובר הקופות. עם זאת, קשה לדבר על קיומה של תעשייה, מכיוון שרוב סרטים טורקים עם תרגום לעברית למשל, הם פרויקטים פרטניים של במאים אשר מתפרנסים בטלוויזיה, בפרסום או בתיאטרון.

7 Comments

 1. רגב
  15 באוגוסט 2020 @ 16:26

  יש הרבה סרטים טורקים טובים.
  שלחתי לכם במייל סרט טורקי מומלץ מאוד.

  Reply

 2. אסי
  20 באוגוסט 2020 @ 5:45

  יופי שיש גם סרטים טורקים.
  תעלו עוד בבקשה.
  תודה

  Reply

 3. אמיל
  20 בדצמבר 2020 @ 23:02

  יש סרטים טורקים מאוד טובים.
  חבל שלא לכולם יש תרגום.
  בכל מקרה תודה על סרטים טורקים ששמתם באתר עם כתוביות.

  Reply

 4. נילי
  11 במאי 2021 @ 16:15

  מחפשת את הסדרה הטורקית ‘מריאם’ עם תרגום בבקשה

  Reply

  • Movies4u
   11 במאי 2021 @ 23:23

   נכון להיום לא ניתן למצוא את הסדרה מריאם.
   אולי בעתיד.

   Reply

 5. שירה
  19 באוגוסט 2022 @ 3:50

  היי אפשר להשיג את הסרט כלה ברמה אחרת סרט טורקי שיש כבר באתר הזה אבל אם תרגום לעברית?

  Reply

  • Movies4u
   19 באוגוסט 2022 @ 13:58

   לא ברור מה את מחפשת.
   יש סרט בשם כלה על רמה” אבל לא נמצא באתר (שם הסרט בטורקית: Sosyetik Gelin)
   נכון להיום אין ביוטיוב סרט זה אבל אם יופיע נעלה אותו לאתר.

   Reply

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות