סרטים ערבים

סרטים ערביםהיו זמנים שכל המשפחה הייתה ממתינה לראות סרט ערבי בימי שישי. סרטים ערבים הם ג’אנר מיוחד בקולנוע ובגלל זה יש המון אנשים בישראל שאוהבים סרט ערבית לצפייה ישירה עם תרגום אבל גם ללא תרגום אם מדובר על סרט ערבי טוב.
בעמוד זה ניתן למצוא סרטים ערבים עם תרגום לעברית או אנגלית וגם סרטים מכל העולם הקולנוע עם כתוביות בערבית.

מצאת שגיאה? דווחו בתגובה בתחתית העמוד!


דרגו את הסרט
[Total: 9 Average: 4.4]

סרטים שונים עם תרגום מובנה לערבית
أفلام متنوعة مع ترجمة مضمنة إلى اللغة العربية

בהמשך ריכזנו סרטים מכל העולם וכל הקטגוריות שיש להם כתוביות בערבית. סרטים אלה לא סרטים ערבים והם בדרך כלל דוברי אנגלית אבל יש להם כתוביות בערבית.
צפייה מהנה!

סרט ערבי והעולם של הקולנוע הערבי

קולנוע ערבי מתייחס לתעשיית הקולנוע בעולם הערבי. אין תיאור יחיד של הקולנוע הערבי מכיוון שהוא כולל סרטים ערבים ממדינות ותרבויות שונות בעולם הערבי ולכן אין לו צורה, מבנה או סגנון אחד. בראשית דרכו הקולנוע הערבי היה בעיקר חיקוי של הקולנוע המערבי. למרות זאת, הוא ממשיך להשתנות ולהתפתח כל הזמן. הקולנוע הערבי הוא תעשייה המשתנה כל העת והוא כולל בעיקר סרטים ערבים שנעשו במצרים, לבנון, סוריה, עיראק, כווית, אלג’יריה, מרוקו ותוניסיה.

סרטים ערבים עם תרגום לצפייה ישירה

קל יחסית למצוא סרטים ערבים עם תרגום לצפייה ישירה בדרך כלל עם תרגום לאנגלית. לאחרונה ניתן למצוא גם סרט ערבי טונה עם תרגום לעברית.
מצרים היא חלוצה בקרב מדינות ערב בתחום הקולנוע. לכל מדינה באזור יש מאפיינים ייחודיים משלה ומותג קולנוע שניתן לזהות. במקומות אחרים בצפון אפריקה ובמזרח התיכון, הפקת הסרטים הייתה מועטה עד סוף שנות השישים ותחילת שנות השבעים, כאשר יוצרי הסרט החלו לקבל מימון וסיוע כספי מארגוני המדינה.
כל זה קרה לאחר קבלת העצמאות של מדינות ערביות שונות וכאשר רוב הקולנוע הערבי השתרש. כאשר מדברים על סרט ערבית לצפייה ישירה בבתי הקולנוע שהופק באותה תקופה ידוע שהוא מומן על ידי המדינה והכיל מימד לאומני. כמעט תמיד סרט ערבית לצפייה ישירה סייע לקידום גורמים חברתיים מסוימים כגון עצמאות וסדר יום חברתי, כלכלי ופוליטי.

איך ניתן למצוא סרט ערבי טונה

תעשיית קולנוע מבוססת הצליחה להופיע במצרים, כאשר חלקים אחרים בעולם הערבי הצליחו להפיק באופן ספוראדי סרטים עלילתיים רק בגלל מימון מוגבל. הקולנוע הערבי נשלט על ידי סרטים ממצרים.
שלושה רבעים מכל סרט ערבי היוצא למקרנים מופקים במצרים. לדברי מבקר הקולנוע וההיסטוריון רוי ארמס, הקולנוע של לבנון הוא הקולנוע היחיד האחר באזור דובר ערבית, מלבד המצרים, שיכול לייצג קולנוע לאומי. בעוד שלקולנוע המצרי והלבנוני יש היסטוריה ארוכה של הפקות, רוב מדינות ערב האחרות לא הפיקו הרבה סרטים אפילו גם לאחר עצמאותן.
גם כיום, הפקת סרט ערבי במדינות כמו בחריין, לוב, ערב הסעודית, סודן ואיחוד האמירויות הערביות מוגבלת הפקות עבור טלוויזיה או לסרטים קצרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות