שחקני הקולנוע בולטים בכל הזמנים

יש שחקנים שעשו את הקולנוע ונשארו לתמיד בהיסטוריה של הקולנוע. מבקרי קולנוע יכולים לומר את דעתם וגם להתווכח על שחקן קולנוע או אחר אבל כולם מסכימים על כמה שמות שהם באמת בלטו במשך שנים בסרטים של חמישה כוכבים בתפקידים מיוחדים מאוד.
הרשימה שבהמשך קטנה ונשמח לקבל המלצות ממכם הגולשים. מה שצריך זה לשלוח במייל כמה שורות על שחקן או שחקנים קולנוע שאתם חושבים שבכל הזמנים היו באמת בשורה הראשונה של הקולנוע העולמי.

גרטה גרבו

מתקופת הקולנוע האילם זכורה במיוחד גרטה גרבו. גרבו נולדה בשבדיה למשפחה ענייה, אביה נפטר כשהייתה בת 14 והיא נאלצה לצאת לעבוד. בעבודתה בכלבו דגמנה מבגדי החנות ואף הופיע בסרטון פרסומת. יופייה צד את עינו של במאי שליהק אותה לסרט. גרבו החלה ללמוד באקדמיה לתיאטרון בשטוקהולם ושיחקה בשני סרטים שבדים וסרט גרמני. ב- 1925 עברה לארה”ב ועבדה בחברת MGM. הקריירה של גרבו פרחה, היא עברה בקלות את המעבר מהקולנוע האילם לסרטים עם פסקול. גרבו כיכבה בסרטים שהיו שוברי קופות כמו “אנה כריסטי” ו “נינוצ’קה” ב- 1941 הופיעה בפעם האחרונה בסרט שנכשל. עד יום מותה ב- 1990 היא התגוררה בניו יורק.

ג’ון ויין

הקריירה של ג’ון ויין התחילה בשנות העשרים של המאה הקודמת. הוא נודע בעיקר בגלל משחקו במערבונים ובסרטים מלחמתיים. במשך הקריירה שלו הוא הופיע ב- 174 סרטים והיה שחקן קולנוע אהוב ונערץ בין סרטיו המפורסמים “היום הארוך ביותר” “הכומתות הירוקות” ועוד. לאורך השנים הוא זכה בפרס האוסקר לשחקן הטוב ביותר, בפרס גלובוס הזהב לשחקן הטוב ביותר ובפרס גלובוס הזהב על מפעל חיים.

ג’וליה רוברטס

ג’וליה רוברטס היא שחקנית קולנוע אמריקאית נולדה במדינת ג’ורג’יה בארה”ב. בתחילת הקריירה שיחקה בתפקידי משנה שלא נחלו הצלחה. הסרט הראשון שבו זכתה לתשומת לב הצופים והמבקרים היה “מיסטיק פיצה”. הסרט שבעקבותיו הפכה לכוכבת היה “אישה יפה” שבו שיחקה לצידו של ריצ’רד גיר. רוברטס זכתה באוסקר בקריירה שלה בפרס האוסקר לשחקנית הטובה ביותר על משחקה בסרט האוטוביוגרפי “ארין ברקוביץ'” ופעמיים לפרסי גלובוס הזהב.

דנזל ושינגטון

דנזל ושינגטון נולד בניו יורק בשכונת עוני, סיים תואר בעיתונאות באוניברסיטה. במסגרת הלימודים למד בחוג דרמה וזכה במלגת לימודים בבית ספר למשחק בסאו פרנסיסקו. את הלימודים האלה לא סיים והתחיל לשחק בהצגות באוף ברודווי. בהמשך שיחק תפקידים משניים בסרטים ולא בלט במיוחד. את פריצתו הראשונה בקולנוע, עשה כאשר היה מועמד לפרס האוסקר לשחקן המשנה בסרט “הזעקה לחופש”. בהמשך זכה פעמיים בפרס האוסקר לשחקן הטוב ביותר ועשה הסטוריה פעמיים, פעם אחת שהיה השחקן השחור השני שזכה בפרס ופעם שנייה שזכה בו פעמיים, פעם בפרס שחקן המשנה על משחקו ב”גלורי” ופעם שנייה בפרס השחקן הטוב על משחקו ב”יום אימונים מסוכן”. הוא זכה גם פעמיים בפרס גלובוס הזהב.

דרגו את הסרט
[Total: 1 Average: 5]