סרטי דרמה

סרטי דרמה הינם קטגוריה אחת מתוך קטגוריות רבות, גם לדרמה ישנן תתי קטגוריות כמו דרמה רומנטית, דרמה תקופתית, דרמת פשע ועוד. מרבית סרטי הדרמה המומלצים יעסקו לרוב בפיתוח של דמויות אליהן כל אחד עלול להתחבר ולפתח אמפתיה באופן כזה או אחר. בשל זאת מתאפשרת לשחקנים הזדמנות לפתח את המשחק שלהם דרך הדמות באופן יוצא מן הכלל, דבר אשר אינו קיים כמעט בז׳אנרים אחרים כמו אקשן.

מצאת שגיאה? דווחו בתגובה בתחתית העמוד!


דרגו את הסרט
[Total: 21 Average: 4.6]

סרטי דרמה מומלצים

תופעה נוספת הקיימת סביב הז׳אנר הינו המועמדות התכופה של סרטי הדרמה הטובים ביותר לאוסקר. סרטי הדרמה לצפייה ישירה לרוב יכילו דמות דמות מרכזית אשר חווה קונפליקט או משבר מסויים ועליהם להתגבר עליו. העלילה תתחיל באופן שנותן רקע על הדמויות על מנת שהצופים יבינו מה מתחולל בתווך סרטי דרמה חדשים. לאחר מתן הרקע תחל העלילה אשר מסתבכת לאיטה ומגיעה לשיא של התפרצות מכל הדמויות ובעיקר מהדמות הראשית.
לאחרי העליה של המתח תהיה נסיקה של מתן פתרונות לכל הכאוס אשר התחולל במהלך השיא של העלילה, עם הירידה רוב הדמויות יהיו בשלווה אחת עם השניה ועם עצמן.

ז׳אנר הדרמה אינו חדש או המצאה של המאה שלנו, סרטי דרמה מומלצים רבים מבוססים על מחזות וספרות אשר נכתבו עוד במאה ה15 על ידי סופרים מפורסמים לא פחות משייקספיר עצמו, אוסקר ויילד ועוד. למעשה התרבות של ימינו לקחה את הספרות הישנה וחידשה אותם אל גרסאות של סרטי דרמה חדשים עם אלמנטים עכשוויים. זאת ועוד, ניתן לומר רבות על ז׳אנר הדרמה עם זאת חשוב לציין כי סרטי הדרמה הטובים ביותר הינם מלאים במתח וסחף ריגשי של הצופים מתוך החיבור הפשוט אל הדמויות המככבות בהן והעלילה המתפתלת.
בעיקר בשל כך סרטים אלו הינם הסרטים המוצלחים ביותר, הצופים הם השופטים ובשל החיבור והאמפתיה הנוצרת בין הצופה לדמויות נוצרת שאיבה אל הז׳אנר. לסיכום, סרטי הדרמה הטובים ביותר לרוב מבוססים על מקרים בהם כל אדם יכול למצוא משהו מחייו שלו וישנם סרטים רבים המבוססים על מחזות וספרות מאוד ישנה אשר חודשה וליבה פועם בחוזקה.

תפריט נגישות