סרטי מחזמר

יש אנשים שאוהבים לראות מחזמרים באקרנים הגדולים. חלק גדול של סרטים מחזמר מכילים שירים יפים אשר מבצועים על ידי שחקנים מוכשרים. הוליווד יצר המון סרטים מוזיקליים ומספר לא קטן מהסרטים הללו, הם סרטים מוסיקליים משלבים על השירים שירים גם ריקודים.

מצאת שגיאה? דווחו בתגובה בתחתית העמוד!


דרגו את הסרט
[Total: 3 Average: 5]

מה זה מחזמר?

מחזמרים או סרטים מוזיקליים זה ז’אנר קולנועי שבו שירים של הדמויות שזורים בנרטיב, לעיתים מלווים בריקודים. השירים של מחזמר כזה או אחר בדרך כלל מקדמים את העלילה או מפתחים את דמויות הסרט, אך במקרים מסוימים הם משמשים רק כהפסקות בסיפור העלילה, לעתים קרובות כ”מספרי הפקה “משוכללים.
סרטים מוזיקליים לצפייה ישירה היו פיתוח טבעי של מחזמר הבימתי לאחר הופעתה של טכנולוגיית קול ותמונה. בדרך כלל, ההבדל הגדול ביותר בין סרטי מחזמר קולנועיים במיוחד סרטי מחזמר לילדים לבין מחזמרים במה הוא השימוש בנוף רקע מפואר ובמיקומים שלא יהיו מעשיים בתיאטרון. סרטים מוזיקליים לצפייה ישירה מכילים באופן אופייני אלמנטים שמזכירים תיאטרון.


שחקנים מתייחסים לעתים קרובות לשירים והריקודים שלהם כאילו קהל חי צופה. במובן מסוים הצופה הופך לקהל הדיגטי, כאשר המבצע מסתכל ישירות אל המצלמה ומופיע אליה. סרטים קצרים מוסיקליים נוצרו על ידי לי דה פורסט בשנים 1923–24.
החל משנת 1926 יוצרו אלפי מכנסי ויטפון, רבים מהם הציגו להקות, זמרים ורקדנים. לסרטים העלילתיים המוקדמים ביותר עם סאונד מסונכרן היה רק פסקול של מוסיקה ואפקטים קוליים מזדמנים שהושמעו בזמן שהשחקנים גילמו את דמויותיהם בדיוק כמו בסרטים אילמים: ללא דיאלוג שמע.

מחזמרים ישראלים

בישראל יש לא מאת מחזמרים בתיאטרון בהם נפוצות ההצגות בהן, יש גם שירה וגם ריקודים. בין המעט סרטי מחזמר ישראלים, ניתן לציין את הסרטים “חמש – חמש” על פי המחזמר של נעמי שמר, סדרה “קונילמל” עם השחקן מייק בורשטיין, “הרשל’ה” בכיכובו של מייק בורשטיין, “הלהקה”, “טוביה ושבע בנותיו”, “דזנגוף 99″ ו”קזבלן”.
אלה הן כמה דוגמאות של סרטי מחזמר ישראלים, סרטים אשר צולמו בתעשיית בקולנוע הישראלית במהלך הזמן. חלק לא מועט מהם, הפכו לסרטים קלאסיים ישראלים, המוקרנים בסינמטק או משודרים בטלוויזיה עד העצם היום הזה.

מחזמר לילדים

כבר כמה שנים טובות יש מסורת של הצגות לילדים שהם מחזמרים עם עלילות של סיפורים מוכרים. תמיד השחקנים הם מהמפורסמים והאהובים ביותר עם כישרון לשים ולרקוד. רוב של מחזמרים לילדים מצולמים וניתן לצפות בהם גם כאן באתר שלנו גם אם לא ממש מדובר על סרט.
מחזמרים של דיסני כבשו את ליבם של ילדים עם סרטים מצוירים מושקעים ושירים מובחרים.
אנו בטוחים שהילדים יאהבו את כל מחזמר כי זה כיף לצפות בסרטים כאלה.

One Comment

  1. יעל
    28 בספטמבר 2020 @ 12:04

    אני מאוד אוהבת סרטים מוזיקליים וחיפשתי הרבה אתר עם מחזמרים.
    תודה.

    Reply

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות