סטנדאפ

סטנדאפסטנדאפ הוא אחד הביטויים באנגלית שלא נמצא תרגום עברי מתאחם. באנגלית, כפי שזה נקרא, פירושו לעמוד ונראה שאין שום קשר ממשי לעצם העניין. נראה שהביטוי התקבל כפי שהוא עקב “עמידה” של שחקנים מול קהל כאשר המטרה של המופע היא תמיד להצחיק. הרי אם הסטנדפיסט ייכשל הוא יושפל וירד בקריאות בוז מהבמה.

מצאת שגיאה? דווחו בתגובה בתחתית העמוד!


דרגו את הסרט
[Total: 3 Average: 5]

היצירה של הסטנדפיסטים היא ביטוי של הנפש הפנימית

סטנדפיסטים ידועים כאנשים מצחיקים ללא שום גבולות מבחינת קומדיה. היום ניתן לראות גם סטנדפיסטים ציניים בניגוד למצחיקנים אותם הכרנו כל השנים. סטנד אפ בכלל קיבל תנופה מאוד גדולה בעולם בעשור האחרון. ישנם הופעות סטנד אפ אשר מתקיימות בהיכלים ענקיים והכרטיסים נרכשים מראש כחצי שנה לפני תחילת המופע. היום כבר יש מועדוני סטנד אפ בכל העולם וזהו נחשב בילוי מועדף אצל זוגות רבים איזה בילוי יותר טוב מלשבת ולצחוק כל הערב.
ישנם מופעי סטנד אפ אשר משולבים במספר של סטנדפיסטים המופיעים יחדיו ואפילו יוצאים לסיבובי הופעות גדולים בכל האולם.
היום בעזת הרשת ישנה חשיפה הרבה יותר גדולה לתחום. ניתן לראות זאת אפילו בטקסים חגיגיים אשר פתאום אותו סטנדפיסט הופך להיות המנחה של האירוע ובעצם מקבל במה למהלך כל הערב.

סטנדאפ – להתגלגל מצחוק

רוב הסטנדפיסטים עובדים עם חומר מקורי שלהם אך עם זאת הם תמיד נהנים מעזרה של אנשי אחורי הקלעים. לכל סטנדפיסט נחשב יש פמליה אשר עומדת מאחוריו ונותנת רעיונות, סוגרת הופעות, יחסי ציבור ובעצם דואגת לכל מה שאסטנדפיסט צריך על מנת שיוכל להצחיק וכמה שיותר.
כל סטנדפיסט אשר מכבד את עצמו יציג את לוח הופעות שלו הרבה לפני תחילתן, פרסום הוא מפתח בקריירה הזו אך הכי חשוב בסופו של דבר הוא להיות מצחיק וכמה שיותר.
ישנם סטנדפיסטים אשר רוב בדיחותיהם נעות על אנשים בקהל וזה בדרך כלל אלתור אך לכל אלתור ישנה התחלה. מופע הסטנדאפ חייב לזרום והסטנדפיסט חייב להבין מי הקהל העומד מולו בכדי להבטיח את הצלחת המופע כשההצלחה נמדדת בעצם עפ”י הצחוק אותו מקבל הסטנדפיסט.
לפני עשור יכולנו לספור את הסטנדדפיסטים המוכרים על יד אחת, אין ספק שהיום קשה לעמוד בקצב של הכוכבים החדשים ובשל הרשת הגישה להכיר אותם קלה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות