סרטי מתח

סרטי מתח מצליחים לרתק את הצופים למסך ולחבר אותם לעלילה במיוחד אם מדובר על סרטי מתח מומלצים. על סרטי מתח ופעולה אומרים שאין שום אפשרות להירדם תוך כדי צפייה בהם. סיפורים בלשיים וחקירות או סרטי פשע מעניינים במיוחד כי רוצים לדעת מי אשם, מי הרוצח ואיך בכלל נגמר הסרט…

 

מצאת שגיאה? דווחו בתגובה בתחתית העמוד!


דרגו את הסרט
[Total: 7 Average: 4.7]

סרטי מתח מומלצים

מתח הוא מאפיין מכריע בז’אנר סרטי מתח וזה מעניק לצופה תחושה של ריגוש מעורבב עם חששות, ציפייה והפתעה. רוב סרטי מתח מומלצים מתפתחים בעזרת מאירועים בלתי צפויים, מסתוריים שמתרחשים במהלך הנרטיב, מה שגורם לצופה לחשוב על התוצאה של פעולות מסוימות. המתח מתפתח במטרה להפוך את הרגעים האלה, לא משנה כמה קצרים, שיהיו הזכורים ביותר.

המתח בעלילת סרטי מתח ופעולה גורם לאנשים לרצות לצפות עד שזה יגיע לשיא. מבחינת הציפיות העלילתיות, כמעט בכל סרט מתח חדש זה עשוי להיות מנוגד לסקרנות ולהפתעה. המטרה היא להעביר סיפור עם מתח מתמשך, הפתעה ותחושה מתמדת של אבדון מתקרב. במאי הקולנוע אלפרד היצ’קוק, אשר הפיק הרבה סרטי מתח מומלצים אמר שהקהל חווה מתח כאשר הוא מצפה שמשהו רע יתרחש, או שגורם לו להרגיש שיש לו פרספקטיבה מעולה על האירועים. עם זאת בכל פעם שאנו רואים סרט מתח חדש אנו מרגישים חסרי אונים ללא יכולת התערב כדי למנוע את התרחשויות שבסרט.

אוהבים סרטי מתח ופעולה

ברוב סרטי מתח ופעולה המתח משלב בין תקווה לחרדה ומתייחסים אליהן כשני רגשות מתעצמים לקראת התקווה שהדברים הסדרו עבור דמויות המתאימות בסיפור והפחד שאולי זה לא יקרה. הסוג השני של המתח שקיים ברוב סרטי מתח ופעולה קשור לציפייה בה אנו יודעים או שאנו בטוחים למדי לגבי מה שעומד להתרחש, אך עדיין שום דבר לא בטוח. המתח הוא אבן יסוד חשובה של סרטי מתח מומלצים וזו מוסכמה חשובה בז’אנר סרטי מתח ובמיוחד כאשר אנו רוצים לראות סרטי מתח מומלצים בנטפליקס לדוגמה.

אלמנט נוסף של כל סרט מתח חדש זו המוזיקה שמייצרת תחושה של חוסר אמון ואי-וודאות שמבשרת רעות עבור הדמות שעל המסך. נושאים נפוצים של סרטי מתח מומלצים בנטפליקס הם בעיקר קשורים לכופר, שבי, פריצות, נקמה, חטיפות. אלמנטים נפוצים שמופעים בכל סרט מתח חדש הם אובססיה, מניפולציות, שינוים בלתי צפויים בעלילה ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות