מערבונים

מערבונים הוא ז’אנר קולנועי הבנוי על סיפורים של המערב הפרוע של ארצות הברית. הם נקראים גם מערבון ספגטי ובמרבית סרטי מערבון יש דמות של איש קשוח שמרבה להשתמש באקדחו ומנסה להשליט סדר ומוסר ברחבי מערב הפרוע.

מצאת שגיאה? דווחו בתגובה בתחתית העמוד!


דרגו את הסרט
[Total: 16 Average: 4.4]

מערבונים עם תרגום לעברית מומלצים

לא תמיד יש תרגום לעברית בכל מערבון שיש באתר אבל כולם דוברי אנגלית ובנוסף מדובר על מערבונים לצפייה ישירה פשוטים בהם מדברים פחות ויותר יורים מהאקדחים, לכן לא קשה להבין על מה מדובר ובנוסף ניתן לשפר את האנגלית שלכם.

סרטי מערבון עם גיבור חיובי שמצליח להרוג את כל הרעים…

במרכז סרטי מערבון נמצא שריף או בוקר אשר מסתובב בעיירות של מערב ארצות הברית או במדבריות ונלחם נגד פושעים, אינדיאנים ועוד. במציאות הבוקר היה בעצם אדם שחי חיים די אפורים ומשעממים אשר גידל פרות או עובד את האדמה לפרנסתו. ברוב המקרים עוסקים מערבונים בחיפוש הצדק גם דרך אמצעים שאינם חוקיים, לפי כך הגיבור לוקח את החוק לידיים כדי להשיג צדק למען חברה שלא מסוגלת לדאוג לעצמה.

לכל מערבון קלאסי יש מקום בהיסטוריה של הקולנוע

מערבון קלאסי הוא מיוצג על ידי מערבונים ישנים מתקופת הסרטים האילים והם היו בעלי תפיסה שמרנית ונתנו ביטוי למושגים כמו כבוד, ערכי משפחה וגם לחוזק צבאי. מערבונים ישנים היו מלאים גזענות כלפי האוכלוסייה האינדיאנית אשר הוצגו כרוצחים, דבר שלא היה בדיוק נכון לעומת הגיבור הטוב שתמיד היה האיש הלבן. בשנות החמישים הופקו מערבונים מודרניים אשר התחילו לבקר את הערכים הישנים כמו הגזענות שהיו בהם פעם. כיום ישנם הרבה מערבונים עם תרגום לעברית אשר נתן למצאו בכל מני אתרים דרך חיפוש מערבונים לצפייה ישירה.

מי האקדוחן הגדול ביותר? ג’ון ויין או קלינט איסטווד

בין השחקנים המפורסמים ביותר של סרטי מערבונים חייב לציין את ג’ון ויין ששיחק בעשות סרטים שהיו מאוד פופולריים בזמנם. הוא תמיד היה הגיבור הטוב הבלתי מנוצח.
בשנת 1992 ביים קלינט איסטווד שהוא שחקן ידוע ששיחק בהרבה מערבונים את אחד המערבונים החשובים בהיסטוריה הקולנועית. שם המערבון הוא “בלתי נסלח” וזהו מערבון עצוב, בלי גבורה אמיתית ומציג רק את ניסיון ההישרדות של הגיבור. זה היה בעצם הסוף של ז’אנר מערבון כי המתיישבים היו אנשים שרק רצו לשרוד.

מה זה מערבון ספגטי

בתוך הז’אנר מערבונים התפתח באיטליה בשנות ה-60 סוג נוסף של מערבונים מוכר בשם מערבון הספגטי. סרטים אלה היו מוקפות באולפנים איטלקיים והפס קול היה עם שחקנים אמריקאים.
בגלל שבאיטליה אוכלים הרבה ספגטי, זאת הסיבה שהם נקראים “ספגטי”.
מערבון הספגטי הוא מערבון בדרך קומי אשר עסק בעימותים בין חבורות שודדים או בחיפוש אחר מטמונים. הסרט “הטוב, הרע והמכוער” הוא דוגמה קלאסית של מערבון ספגטי. קלינט איסטווד היה השחקן האמריקאי אשר שיחק ברוב הסרטים האלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות