סרטים היסטוריים

סרטים היסטורייםסרטים היסטוריים היו מאז ומתמיד חלק מהרפרטואר הקולנועי כבר מתחילתו. היסטוריה מתעוררת לחיים בכל סרט היסטורי בצורה הרבה יותר מעניינת מאשר בספרים. בקטגוריה זו תמצאו סרטי היסטוריה מומלצים וגם סרטים תקופתיים החל מסרטים על אירועים של מלחמות שונות של האנשות, סיפורים על אישיים שעשו היסטוריה או סרטים היסטוריים על החיים של האנשים בתקופות שונות.

מצאת שגיאה? דווחו בתגובה בתחתית העמוד!


דרגו את הסרט
[Total: 6 Average: 5]

סרטי היסטוריה מול היסטוריה עצמה

אף על פי שהסרטים ההיסטוריים פופולריים בקרב הציבור מההתחלה הקולנוע, הם מעלים מחלוקת רבה, במיוחד לגבי מידת הקרבה שלהם לאמת ההיסטורית וכמה רחוק הם יכולים להגיע עם דרמטיזציה של האירועים שהוצגו. מעבר לשאלה זו, מכיוון שבסופו של דבר מדובר על אמנות, ולא על ענף מדעי, סרטים היסטוריים לא תמיד יכולים להציג את האירועים שנבחרו בצורה נכונה לגמרי. ברוב המצבים, המפיקים, התסריטאים והבמאים של סרטי היסטוריה משתדלים לייצר סרטים כמה שיותר קרובים לאמת ההיסטורית.
סרטים היסטוריים הם גם התמצאות באירועים שהתרחשו, אך גם הפרשנות שהציעו הבמאי, התסריטאי והשחקנים המעורבים. מיטב סרטי היסטוריה הפכו להיסטוריה בעצמם, וזכו לפרסי אוסקר או פרסי קולנוע אחרים, לשבחים ציבוריים וביקורתיים.

סרטי היסטוריה מומלצים לחובבי היסטוריה

הסרטים ההיסטוריים תמיד היו דרך אידיאלית לברוח מחיי היומיום כאשר השגרה תופסת אותנו. סרט היסטורי טוב גורם לך לחוות הרבה רגשות ואפילו עוזר לך לגלות דברים חדשים. בדרך כלל, העומס בו אנו חיים אינו מאפשר לנו לצפות ביותר מדי סרטים, אך בהקשר למשברים שונים הזמן כבר אינו נושא.
לעתים קרובות, הדרך הטובה ביותר להבין את המטען הרגשי האמיתי והטרגדיה של אירועים היסטוריים היא לייצג אותם בקולנוע, באמצעות עוצמת הסצנות והסכסוכים, דרך הפסקול שלעתים גורם לאירועים היסטוריים גדולים להיראות קרובים יותר ממה שאנחנו חושבים. מבחן של האיזון בין דיוק העובדות לבין הפרשנות האמנותית, הסרטים ההיסטוריים מצליחים לקרב אותנו לגיבורים ידועים ובלתי ידועים ולעיתים קרובות, לשפוך אור על עובדות ואירועים חדשים שהשפיעו על קיומנו כיום.
סרטים היסטוריים מומלצים יכולים לשנות את דעתם של הצופים לגבי דברים שקרו בעבר, לגרום להם להבין לעומק דברים שלמדו בבית הספר או קראו בספרים.

סרטים תקופתיים על החיים בתקופות אחרות

במיוחד הצעירים שיש להם רוב הזמן את טלפון החכם ביד לא מדמיינים בכלל איך היו החיים לפני 30 או 50 שנה ובטוח שאין מה לדבר על החיים מלפני מאה, אלף או יותר שנים. מאוד חשוב עבורם לראות סרטים תקופתיים כדי להבין את התקדמותה של ציביליזציה במשך הזמן. סרט היסטורי יהיה גם לימוד וגם חינוך שלא ניתן לקבל אותם בשום מקום אחר.

איך למצוא סרט היסטורי טוב

אם רוצים לראות סרט היסטורי טוב, מסיפורי מלחמה ששינו את מהלך ההיסטוריה ועד לאירועים שזעזעו את העולם ואנשים יוצאי דופן שנלחמו להישרדות, תגלה מבחר גדול מאוד של סרט היסטורי הישנים והחדשים.
לפעמים הקרבות המתוארים בספרי הלימוד בהיסטוריה נראים כה אינטנסיביים ומעניינים שללא ספק יהיה מעניין לצפות בהם. מכיוון שאיננו יכולים לנסוע בזמן, אנו יכולים רק לעקוב אחר חזונותיהם המוקרנים של סרטים היסטוריים.
סרט היסטורי מהבה הצגה מיוחדת שבה הצופה מרגיש שהוא נמצא בתוך האירועים שמתרחשים במסך, נלחם על יד גיבורי הסרט נגד הרעים ומשתתף בכל מה שקורה בתסריט כדי שהטובים ינצחו.
לקריאה נוספת על סרטים היסטוריים בויקיפדיה

4 Comments

 1. בני
  1 במרץ 2021 @ 8:05

  אני מאוד אוהב סרטים היסטוריים.
  תודה על כל הסרטים שמצאתי כאן.
  אהבתי

  Reply

 2. לירן
  11 במרץ 2021 @ 18:45

  יש לכם עוד סרטים היסטוריים על ישראל ויהודים?

  Reply

 3. לוין
  27 במרץ 2021 @ 9:05

  איזה סרטים מהריבים על היסטוריה!!!
  סרטים היסטוריים חוסכים לי את הצורך לקרוא על היסטוריה.
  איזה כיף!!!

  Reply

  • Movies4u
   27 במרץ 2021 @ 14:45

   שלום לוין,
   אנו מעלים כל הזמן סרטים היסטוריים חדשים באתר.
   מומלץ להירשם לרשימת התפוצה שלנו כדי לקבל עדכונים:
   https://movies4u.co.il/registration/
   וגם לפייסבוק של האתר כי גם שם אנו ממליצים כמעט כל יום על סרטים:
   https://www.facebook.com/ofira.zimber.1/

   Reply

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות